Взято участь у найбільш поширеній  інтелектуальній грі – грі у шахи.

 

09.04.2017 начальник будівельної вимірювальної лабораторії Артем Бас взяв участь у інтелектуальних змаганнях – грі у шахи.

Так, дані  змагання присвячені пам’яті великого тренера і шахіста Тросмана М.Е. Турнір проводився в двох групах А і Б з 5-10 квітня 2017 року. Учасники приїхали з різних міст Житомирської області, різних областей України і навіть один представник Чехії. Турнір проходив за правилами шахів ФІДЕ. Турнір проводився за швейцарською системою в 9 турів з обрахунку українського рейтингу в турнірі «Б» та українського і міжнародного рейтингу в турнірі «А». Контроль часу – 90 хвилин на партію кожному учаснику плюс 30 секунд на кожен хід, починаючи з першого.

 

Довідково: Шахи походять від староіндійської гри 6-го століття чатуранга, чия назва перекладається з санскриту як “чотири підрозділи війська”, що включає в себе піхоту, кінноту, слонів і колісниці, які представлені в шахах пішаком, конем, слоном і турою.

У 7-му столітті гра прийшла в Персію і була перейменована в шатрандж. Саме від перської мови відбулася назва шахи. Гравці говорили “Шах” (від персидського “король”) атакуючи короля суперника, і “Шах мат” (з персидського “король помер”).