Начальник електротехнічної лабораторії ВиПРОБУВАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ

Вадим Іванович БОНДАР

+38 (0412) 43-04-72

Електротехнічна лабораторія створена з метою виконання завдань і функцій, які стосуються сфери діяльності підприємства та визначені Статутом Державного підприємства «Житомирський експертно-технічний центр Держпраці».

Функціональним завданням ЕЛ ВЛ є проведення вимірювань та випробувань показників контролю об’єктів електрообладнання згідно сфери акредитації з документальним засвідченням їх результатів.

Функції Електротехнічної лабораторії наступні:

– проведення вимірювання електричних величин;

– опір розтіканню струму заземлюючих пристроїв перехідний опір між заземлюючими пристроями та споживачами, (заземлені установки й елементи заземленої установки, заземлювачі й елементи, що заземлюються) повний опір петлі “фаза-нуль” в електричних мережах змінного струму з фазною напругою 220В та заземленою нейтраллю живлячого трансформатора, електричний опір обмоток та контактів постійному струму трансформаторів, вимикачів навантаження, масляних і електромагнітних вимикачів, роз’єднувачів, короткозамикачів та відокремлювачів вимірювання коефіцієнта трансформації електричний опір ізоляції електрообладнання та, електропроводок, кабельних ліній напругою до та вище 1000 В;

– проведення вимірювання електричних величин згідно сфери акредитації під час випробування на:

стійкість ізоляції підвищеній напрузі промислової частоти, електрозахисних засобів (твердих діелектриків);

стійкість ізоляції підвищеній напрузі промислової частоти електрообладнання та розподільчих пристроїв підстанцій напругою до 10кВ;

стійкість ізоляції підвищеній випрямленій напрузі силових кабельних ліній до 10кВ;

Тепловізійна зйомка

Тепловізійна зйомка – це сучасний метод контролю теплових втрат будівлі, який дозволяє оцінити стан теплоізоляційних властивостей огороджувальних конструкцій та отримати достовірну інформацію у доступній та візуально зрозумілій формі. Даний інструмент діагностики будівель останні кілька років дуже затребуваний в Європі та поступово набуває популярності в Україні.

Тепловізійні дослідження зовнішніх огороджувальних конструкцій будівель проводяться при температурному перепаді в приміщенні і зовні не менше 10°С, тобто рекомендований перепад температур на вулиці і всередині об’єкту, який ми обстежуємо, – від 15° С. Найбільш точні дані отримують при проведенні процедури в холодні місяці осені, весни і взимку.Вимірювання проводяться рано-вранці чи пізно ввечері (через 2–3 години після заходу сонця).
Погода повинна бути сухою, без туману чи опадів, допустима швидкість вітру — до 2 м/с.
У внутрішніх приміщеннях необхідно підтримувати рівномірну температуру (усередині будівлі двері мають бути відчинені, а всі вікна — зачинені);
рекомендується підтримувати навантаження системи опалення без змін, починаючи за 4–5 годин до обстеження та під час нього.

Переваги тепловізійної зйомки:
– Визначення місць найбільших витоків тепла через огороджувальні конструкції будівлі;
– Визначення «містків холоду» в огороджувальних конструкціях;
– Перевірка якості монтажних робіт;
– Визначення місць промерзання теплоізоляційної оболонки будівлі, дефектів стін та ізоляції;
– Перевірка якості огороджувальних конструкцій.

Що обстежують тепловізором

Діагностика тепловізором проводиться в будь-яких опалювальних будівлях – житлових (будинки і дачі, квартири багатоповерхівок), громадських (концертні зали, розважальні центри, кафе) і виробничих (цеху, майстерні).

Тепловізійне обстеження вікон будинку показує, що максимальні втрати (до 50 % від загальної кількості теплових витоків) відбуваються через неутеплені вікна. Заміна старих вікон склопакетами значно скорочує розмір теплових втрат.

Тепловізійне обстеження квартир в панельних будинках демонструє яскраво червоне світіння. Витрати тепла на обігрів атмосфери відбуваються через панельні бетонні і цегляні (в піврозміру) стіни. Усунути цей дефект можливо утепленням стін різними ізолюючими матеріалами. Наприклад, пінопластом, мінеральною ватою з нанесенням зовнішнього шару захисного покриття.

Діагностика тепловтрат всіх огороджувальних конструкцій (будівель) стандартизована і проводиться в відповідності з ГОСТом на тепловізійне обстеження – Р 54852-2011 «Будівлі і споруди».